HyrjeKategoria

Blog

Presidenti i KOKSH, z. Fidel Ylli i dërgoi një letër falenderimi presidentit të IOC, z. Thomas Bach për mbështetjen e tij. “Në emër të Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, më lejoni të shpreh mirënjohjen tonë të sinqertë për videomesazhin mbi Lëvizjen Olimpike dhe komunitetin sportiv në Shqipëri, me rastin e ceremonisë së hapjes së projektit “Ekipet...

Në stadiumin “Air Albania”, më datë 10 dhjetor, 2022, hapi siparin ngjarja më e bukur sportive e vitit, me prezantimin e 700 ekipeve sportive të Volejbollit dhe Basketbollit nga 61 qytete të Shqipërisë. Mbi 10 000 të rinj performuan në ceremoninë e hapjes së projektit “Ekipet Sportive në Shkolla”, ku kryefjala ishte parakalimi i Ekipeve...

Vazhdojnë përgatitjet për festën e hapjes së “Ekipeve Sportive në Shkolla”. Në ambientet e stadiumit “Air Albania”, presidenti i KOKSH, z. Fidel Ylli, sëbashku me Ministren e Rinisë dhe Fëmijëve, znj. Bora Muzhaqi, si dhe me organizatoren e eventit, znj. Julinda Dhame, u mblodhën bashkë me 500 vullnetarë të cilët do të jenë pjesë e...

Presidenti i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, z. Fidel Ylli, sëbashku me Kryetarin e Bashkisë së Tiranës, z. Erion Veliaj dhe zv/ Ministrin e Sportit, z. Endrit Hoxha, morën pjesë në mbledhjen e komisionit për përzgjedhjen e “Qytetit Europian të Sportit” që u zhvillua më 6 Dhjetor në Bruksel, ku u akordua edhe çmimi “Tirana, qyteti...

Më datë 10 dhjetor 2022, në orën 12:00, tek stadiumi “Air Albania” Komiteti Olimpik Shqiptar hap projektin kombëtar “Ekipet Sportive në Shkolla”. Në këtë projekt përfshihen 10 000 nxënës, 22 000 pjesëmarrës, 700 skuadra nga 61 bashki të Republikës së Shqipërisë dhe 350 trajnerë. Bëhu pjesë e festës!

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL