HyrjeKategoria

Lajme të faqes së parë

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar dënon vendimin e dy klubeve shqiptare të basketbollit, për largimin nga Liga Unike. Përveçse aktivitet sportiv, Liga Unike është një projekt kombëtar për zhvillimin e sportit i dakordësuar me një memorandum të përbashkët dhe largimi i klubeve nuk i shërben ecurisë pozitive jo vetëm të këtij projekti, por edhe të projekteve...

Jemi të nderuar dhe të gëzuar që në Asamblenë e ICMG (Komiteti Ndërkombëtar i Lojërave Mesdhetare), ish-sekretari i përgjithshëm i KOKSH, z. Stavri Bello mori vlerësimet “Anëtar Nderi” dhe “Urdhri i Meritave”. Z. Bello ka mbuluar pozicionin e sekretarit të përgjithshëm të Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar gjatë periudhës 1997 – 2021 dhe aktualisht është anëtar...

Ernik Pjetri fiton medaljen e argjendtë në Kampionatin Ballkanik të Karatesë që u zhvillua në Tivar të Malit të Zi, për “Cadet”, “Junior” dhe “U-21”. Shqipëria u përfaqësua me 15 sportistë, një gjyqtar që ka stemë ndërkombëtare dhe tre trajnerë, veç zyrtarëve të federatës. Pjetri u ndal në finale, pas 5 fitoresh spektakolare rradhazi ndaj...

Së bashku me sekretarin e përgjithshëm të KOKSH, zëvendësministrin e Arsimit dhe Sporteve, kampionëve të peshëngritjes, mundjes dhe sportistëve të kryeqytetit, kryetari i Bashkisë, z. Erion Veliaj dha lajmin se Tirana është përzgjedhur “Qyteti Europian i Sportit për vitin 2023″. Veliaj falënderoi të gjithë, teksa vlerësoi punën e Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar: “Jam shumë i...

Sportistja Erisa Brahimaj, e cila mbështetet me bursë olimpike nga KOKSH, bëri një tjetër paraqitje pozitive në xhudo, këtë herë në “Kupën Europiane” të zhvilluar në Koper të Sllovenisë, ku ajo fitoi medaljen e bronzit. Xhudistja kuqezi, si fillim mposhti me “Wazari” gjermanen Santiago Santara Odalis, por në çerekfinale u mund nga polakja Maria Jesionek....

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL