HyrjeKategoria

Lajme

Në fund të muajit tetor, në Tiranë u zhvillua Kampionati i të Rinjve deri 16 vjeç i “teqball”. Morën pjesë 24 sportistë nga 7 klube, akademi dhe shkolla. Në finale dolën Rament Pisha nga Teqball Elbasan dhe Roan Vaso nga ekipi Urban TEQ.  

Federata Shqiptare e Xhudos zhvilloi më 6 nëntor, 2022, në pallatin e sportit “Farie Hoti” Kupën e Shqipërisë për “Senior”, “Cadet” dhe “PRE-Cadet”. Për t’u theksuar në këtë Kupë ishte pjesëmarrja e femrave që shtohet vit pas viti në sportin e xhudos. Të pranishëm në event ishin të ftuar gjyqtarë nga Federata e Kosovës. Në...

Ernik Pjetri fiton medaljen e argjendtë në Kampionatin Ballkanik të Karatesë që u zhvillua në Tivar të Malit të Zi, për “Cadet”, “Junior” dhe “U-21”. Shqipëria u përfaqësua me 15 sportistë, një gjyqtar që ka stemë ndërkombëtare dhe tre trajnerë, veç zyrtarëve të federatës. Pjetri u ndal në finale, pas 5 fitoresh spektakolare rradhazi ndaj...

Nelia Kabetaj, ҫiklistja e talentuar shqiptare debuton në Kampionatin Europian të “Ҫiklo-Kros-it” në Nemur, Belgjikë. Për Shqipërinë kjo ishte pjesëmarrja e parë në këtë disiplinë, kategoria “Junior”. Fatkeqësisht, Nelia nuk e mbylli dot garën për shkak të një defekti, duke u detyruar të vrapojë me biçikletën në sup për rreth 1 km deri në bokse....

Së bashku me sekretarin e përgjithshëm të KOKSH, zëvendësministrin e Arsimit dhe Sporteve, kampionëve të peshëngritjes, mundjes dhe sportistëve të kryeqytetit, kryetari i Bashkisë, z. Erion Veliaj dha lajmin se Tirana është përzgjedhur “Qyteti Europian i Sportit për vitin 2023″. Veliaj falënderoi të gjithë, teksa vlerësoi punën e Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar: “Jam shumë i...

“Turneu Universitar i Tiranës”, me pjesëmarrjen e 14 universiteteve ngriti siparin në Pallatin e Sportit “Asllan Rusi”. Në takim, veç presidentit të Federatës së Sporteve Universitare, z. Besnik Veliu, morën pjesë presidenti i KOKSH, z. Fidel Ylli, Ministrja e Arsimit dhe Sporteve, znj. Evis Kushi dhe rektori i Universitetit të Tiranës, z. Artan Hoxha, të...

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL