HyrjeKategoria

Blog

Në stadiumin “Air Albania”, më datë 10 dhjetor, 2022, hapi siparin ngjarja më e bukur sportive e vitit, me prezantimin e 700 ekipeve sportive të Volejbollit dhe Basketbollit nga 61 qytete të Shqipërisë. Mbi 10 000 të rinj performuan në ceremoninë e hapjes së projektit “Ekipet Sportive në Shkolla”, ku kryefjala ishte parakalimi i Ekipeve...

Vazhdojnë përgatitjet për festën e hapjes së “Ekipeve Sportive në Shkolla”. Në ambientet e stadiumit “Air Albania”, presidenti i KOKSH, z. Fidel Ylli, sëbashku me Ministren e Rinisë dhe Fëmijëve, znj. Bora Muzhaqi, si dhe me organizatoren e eventit, znj. Julinda Dhame, u mblodhën bashkë me 500 vullnetarë të cilët do të jenë pjesë e...

Më datë 10 dhjetor 2022, në orën 12:00, tek stadiumi “Air Albania” Komiteti Olimpik Shqiptar hap projektin kombëtar “Ekipet Sportive në Shkolla”. Në këtë projekt përfshihen 10 000 nxënës, 22 000 pjesëmarrës, 700 skuadra nga 61 bashki të Republikës së Shqipërisë dhe 350 trajnerë. Bëhu pjesë e festës!

“Ekipet Sportive në Shkolla” të qytetit të Vlorës janë skuadrat e para që kompletohen me sete materialesh sportive nga Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar në kuadër të projektit mbështetur nga Qeveria. Kreu i shtetit së bashku me presidentin e KOKSH vëzhguan nga afer procesin e shpërndarjes së bazës materiale, si dhe ndanë personalisht disa sete për...

Së bashku me sekretarin e përgjithshëm të KOKSH, zëvendësministrin e Arsimit dhe Sporteve, kampionëve të peshëngritjes, mundjes dhe sportistëve të kryeqytetit, kryetari i Bashkisë, z. Erion Veliaj dha lajmin se Tirana është përzgjedhur “Qyteti Europian i Sportit për vitin 2023″. Veliaj falënderoi të gjithë, teksa vlerësoi punën e Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar: “Jam shumë i...

Prej disa ditësh, Kryeministri Edi Rama ka nisur një tur në disa qarqe të vendit ku veç të tjerave është interesuar për projektin e KOKSH dhe qeverisë “Ekipet Sportive 2022”. Kryeministri i shoqëruar nga sekretari i përgjithshëm i KOKSH, z. Gerti Shima, drejtori i projektit, z. Reinaldo Krisafi si dhe drejtues të tjere të projektit...

“Turneu Universitar i Tiranës”, me pjesëmarrjen e 14 universiteteve ngriti siparin në Pallatin e Sportit “Asllan Rusi”. Në takim, veç presidentit të Federatës së Sporteve Universitare, z. Besnik Veliu, morën pjesë presidenti i KOKSH, z. Fidel Ylli, Ministrja e Arsimit dhe Sporteve, znj. Evis Kushi dhe rektori i Universitetit të Tiranës, z. Artan Hoxha, të...

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL