Medalje e argjendtë për Amar Koçin në Europianin e Boksit “Junior”

4 Tetor, 2022

Medalje e argjendtë për Amar Koçin në Europianin e Boksit “Junior”. Sportisti shqiptar, pas një rrugëtimi fantastik, nuk ia doli të fitonte në finalen e peshës 70-75kg me gjeorgjianin Giorgi Natroshvili.

Ndeshja e Koçit ishte shumë e mirë dhe megjithëse se luftoi shumë, në fund medalja e artë i shpëtoi për një diferencë të vogël pikësh.

I urojmë suksese!

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL