Arjeta Rade fiton medalje të bronztë në Europianin e Peshëngritjes

24 Tetor, 2022

Arjeta Rade fiton medalje të bronztë në Europianin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Durrës.

Sportistja shqiptare, në peshën 81 kg, kategoria U-23, arriti të ngrinte 102kg në shtytje, duke dalë e treta në këtë stil, çka do të thotë medalje dhe e katërta në dygarësh me 177 kg, e penalizuar nga shkëputja ku peshëngritësja realizoi vetëm 75 kg.

Për Shqipërinë, Rade sjell medaljen e parë në këtë Europian që mbyllet më 25 tetor.

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL