Të reja, 29-30 qershor

30 Qershor, 2022

Gres Bajri mbyll garën e Tenisit në Lojërat Mesdhetare Oran 2022, fatkeqësisht jo me sukses për tenisten shqiptare.

Loja përfundoi me rezultatin (6:1)(6:2) për tenisten turke Zeynep Sonmez .

Në boks, del jashtë konkurrimit edhe Alban Beqiri, shpresa e madhe e Shqipërisë për medalje që garonte në 69 kg.

Në fakt, boksieri kuqezi braktisi ndeshjen në raundin e tretë, pasi të gjithë gjyqtarët e takimit po mbanin anën e algjerianit Jugurtha Ait-Bekka. Në këto kushte, me anshmëri të dukshme të gjykimit, skuadra kuqezi vendosi të tërheqë boksierin Alban Beqiri nga ndeshja.

Beqiri kështu mbyll aventurën në Oran 2022.

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL