HyrjeKategoria

Blog

Drini Ujkashej mbyll garimin në 50 m, stil i lirë. Notari shqiptar u rendit i 7-ti në baterinë e tij, teksa në garë fiksoi kohën 27.11. Sportisti ynë nuk kaloi dot në finalen e 50 metrave stil i lirë. Albert Meta mbylli konkurrimin në Lojërat Mesdhetare për peshën +102 kg. Në shkëputje, peshëngritësi ngriti 151...

Sara Dande dhe Drini Ujkashej në 100 dhe 200 metra stil i lirë gjatë Lojërave Mesdhetare. Sara Dande ka shënuar kohën 2.19.31, e njëjtë me rezultatin që dha në kampionatin kombëtar që u zhvillua në Durrës në fillim të muajit qershor. Në 100 m stil i lirë, Drini Ujkashej përmirësoi kohën e tij personale. Ai...

Erkand Qerimaj i dhuroi Shqipërisë medalje në stilin e shkëputjes në peshën 73 kg. Franko Burrajt i shpëton medalja në Lojërat Mesdhetare, por thyen rekord kombëtar Atleti shqiptar që garoi në finalen e 400 metrave, e mbylli garën në vendin e katërt me kohën 46.16. Shkodrani i shkoi pranë podiumit, por përtej medaljes, një rezultat...

Në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”, atletja Luiza Gega fitoi garën 3000 metra me pengesa, duke shkëlqyer në pistë, teksa dominon në çdo metër të garës. Askush nuk iu afrua dot atletes tonë, ashtu siç ishin parashikimet. Gega e ndali kronometrin në 9.14.29, një kohë e jashtëzakonshme, sepse brenda pak ditësh thyen sërish rekordin kombëtar 9:15.48,...

Në qitje, Kristina Anxhara garoi në 10 metra pushkë me ajër. Sportistja jonë në kualifikuese grumbulloi 605.4 pikë, duke i shkuar shumë pranë, rekordit kombëtar. Indrit Çullhaj mbylli konkurrimin në xhudo për peshën 73 kg. Në ndeshjen e parë, xhudisti ynë nuk fitoi dot me algjerianin Messaoud Redouane Dris, i cili fitoi medaljen e artë....

Gres Bajri mbyll garën e Tenisit në Lojërat Mesdhetare Oran 2022, fatkeqësisht jo me sukses për tenisten shqiptare. Loja përfundoi me rezultatin (6:1)(6:2) për tenisten turke Zeynep Sonmez . Në boks, del jashtë konkurrimit edhe Alban Beqiri, shpresa e madhe e Shqipërisë për medalje që garonte në 69 kg. Në fakt, boksieri kuqezi braktisi ndeshjen...

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL