Kampionia e Europës, Luiza Gega pritet me nderime shtetërore nga drejtuesit e sportit shqiptar

22 Gusht, 2022

Kampionia e Europës, Luiza Gega pritet me nderime shtetërore nga drejtuesit e sportit shqiptar.

Në aeroportin e Rinasit, për të falënderuar kampionen, veç kreut të Komitetit Olimpik z. Fidel Ylli ishin të pranishme ministrja e Arsimit dhe Sporteve znj. Evis Kushi ajo e Rinisë dhe Fëmijëve znj. Bora Muzhaqi si dhe personalitete të tjera.

Drejtuesit e falënderuan Gegën që nderoi flamurin kuqezi në Europian, ndërsa nga ana tjetër, atletja shqiptare deklaroi se ndihet krenare që garon për Shqipërinë dhe dëshiron që të gjithë të rinjtë të ndjekin shembullin e saj.

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL