Luiza Gega është kampione e Europës

20 Gusht, 2022

Mrekulli në Mynih. Luiza Gega është kampione e Europës në 3000 metra me pengesa.

Atletja shqiptare shkëlqeu në natën që duhet të tregonte veten.

Nga metri i parë deri te i fundit, Gega dominoi garën dhe arriti të fitonte me kohën 9:11.31, duke marrë medaljen e artë dhe duke ngjitur Shqipërinë në majën e Europës.

Një garë e jashtëzakonshme e Gegës, që tregon se është ylli i sportit shqiptar.

 

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL