Ernik Pjetri fiton medaljen e argjendtë në Kampionatin Ballkanik të Karatesë

9 Nëntor, 2022

Ernik Pjetri fiton medaljen e argjendtë në Kampionatin Ballkanik të Karatesë që u zhvillua në Tivar të Malit të Zi, për “Cadet”, “Junior” dhe “U-21”.

Shqipëria u përfaqësua me 15 sportistë, një gjyqtar që ka stemë ndërkombëtare dhe tre trajnerë, veç zyrtarëve të federatës.

Pjetri u ndal në finale, pas 5 fitoresh spektakolare rradhazi ndaj kundërshtarëve nga Kroacia, Serbia, Bosnjë-Hercegovina, Kosova, Rumania.

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL