Erisa Brahimaj shpallet Kampione Ballkani në Turqi

10 Shtator, 2022

Erisa Brahimaj shpallet Kampione Ballkani “Cadet”, në Turqi.

Xhudistja shqiptare, ia doli të dalë më e mira e rajonit, teksa fitoi katër ndeshje, duke dhuruar një paraqitje fantastike në çdo sfidë.

Brahimaj shihet si një nga sportistet me të ardhme të madhe në sportin e xhudos.

Gjithashtu Erisa Brahimaj është një nga sportistet e cila mbështetet me burse nga KOKSH

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL