Festivali Dimeror Olimpik Rinor Europian “Brasov 2013”

25 Janar, 2013

Edicioni i 11të i Festivalit Dimëror Olimpik Rinor Europian  EYOWF, do të celë siparin kësaj radhe në Brasov Rumani, në datat 17-22 Shkurt 2013.

Sportistë të rinj nga e gjithë Europa, të grupmoshave 15 – 18 vjec do të garojnë mes tyre në të gjitha disiplinat sportive dimërore.

Prej disa vitesh, Shqipëria është pjesëmarrëse e rregullt e edicioneve verore dhe dimërore të EYOF, keshtu edhe në këtë eveniment sportiv të radhës, do të përfaqësohet me 2 skiatorë të rinj 16 vjecarë; Isi Boletini dhe Sokrat Tasho.

Të rinjtë shqiptarë do të garojnë në disiplinat Slalom dhe Giant Slalom, dhe do të shoqërohen nga trajneri Ervin Rota.

U urojmë  sportistëve tanë suksese dhe përfaqësim  dinjitoz në “Brasov 2013”

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL