Të reja, 17 gusht

17 Gusht, 2022

Abdullah Backa në karate mbyll dhe garën e fundit në “Lojërat e Solidaritetit Islamik Konya 2021”, në peshën 60 kg.

Për fat të keq nuk ia del të fitojë kundër algjerianit Anis Helassa Ayoub, një nga lojtarët më të fortë në Botë.

Edhe pse u mundua shumë dhe beri nje paraqitje shumë të mirë, Backa e pati të vështirë duke humbur 2-4 përballë një kundërshtari i cili më 8 korrik ishte shpallur “Kampion i Lojërave Botërore” me të Rriturit (Senior). Backa u klasifikua i 9-ti në garën e karatesë.

Në 50 metra flutur Dalvi Elezi renditet i pesti në baterinë kualifikuese. Notari kuqezi e mbylli garën me kohën 26.83, shumë pranë asaj që e kualifikonte direkt në finale.

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL