EKIPI OLIMPIK RINOR SHQIPTAR NISET PER “NANJING 2014”

13 Gusht, 2014

DSC03137DSC03120DSC03128DSC03064DSC03146DSC03152

 

Komiteti Olimpik Kombetar Shqiptar organizoi  ceremonine e promovimit te Ekipit Olimpik Rinore qe dote marre pjese ne LOR

I gjithe ambjentet rrotull pishines te Resort TeStela u be pjese e evenimentit duke e shnderruar ceremonine e promovimit te ekipit Olimpiki Rinor Shqiprar ne nje feste te vertete. Vete pushuesit ashtu dhe ekipet e femijeve moren pjese meshkuj dhe femra ne demostrimet e garave ne pishine. “Nanjing 2014”
Ekipi u prezantua me uniformat kuq e zi ideuar dhe realizuar posacerisht per keto Lojera nga KOKSH. Keto jane uniformat me te cilat Ekipi Shqiptar do te parakaloje ne Ceremonine e Celjes se Lojrave.

Presidenti i KOKSH, z. Viron Bezhani nen tingujt e Himnit Kombetar i dorezoi Flamurin Kombetar sportistes Noel Borshi flamur me te cilin do te parakojne shqiptaret t ne ceremonine parakalimit te ekipeve ne “Nanjing 2014”

Mori pjese ne ceremoni dhe pershendeti Ekipin Shqiptar Ambasadori i Republikes Popullore te Kines i cili siguroi per punen e madhe qe eshte bere nga vendi i tij per organizimin e ketyre lojrave qe cdo sportist te ndjehet mire dhe te garoj per te arritur suksesin e mundshem.
Gjithashtu nje mesazh urimi dhe inkurajimi mori Ekipi nga sportisti dhe Kampjoni i Europes ne Peshengritje Erkand Qerimaj, i cili i uroi suksese dhe i kerkoi ti shijojne keto lojra si momente te paharruara ne jete.

Te gjithe ambjentet rrotull pishines te Resort TeStela u bene pjese e evenimentit duke e shnderruar ceremonine e promovimit te ekipit Olimpiki Rinor Shqiprar ne nje feste te vertete. Vete pushuesit ashtu dhe ekipet e femijeve moren pjese meshkuj dhe femra ne demostrimet e garave ne pishine.

Cdo anetar i ekipit i dhuroi femijeve pjesemarres bluzen me simbolet e Dites Olimpike dhe nje dyshek plazhi, pasi secili prej tyre ishte fitues…

Pas ceremonise Ekipi Olimpik Rinor u nis drejt aeroportit per te filluar udhetimin drejt vendit te lojrave Nanjing, Kine.
Suksese Ekipit Olimpik Rinor Shqiptar !

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL