Të reja, 9 gusht

9 Gusht, 2022

Enisa Shabaj në Taekwondo fiton ndeshjen e parë në Lojërat e Solidaridetit Islamik.

Shabaj e dominoi takimin dhe tani kërkon të kalojë edhe turin e dytë për t’iu afruar podiumit.

Të pranishëm për të ndjekur garën e Taekwondo ishin Presidenti KOKSH z. Fidel Ylli, Sekretari i Përgjithshëm z. Gerti Shima dhe Zëvendësministri i Arsimit dhe Sporteve z. Endrit Hoxha.

Presidenti i KOKSH z. Fidel Ylli dhe Sekretari i Përgjithshëm z. Gerti Shima takojnë 2 mundësit tanë përpara stërvitjes së tyre.

I urojmë fat për ndeshjet të cilat do të jenë nesër dhe pasnesër.

Mbërrin në Konya ekipi i Çiklizmit që do të përfaqësojë Shqipërinë në “Lojërat e Solidaritetit Islamik Konya 2021”

Enisa Shabaj mbyll ndeshjen e dytë në Konya.

Sportistja jonë e taekwondosë përball me me uzbeken Kaumova, që është numri një në Botë.

Ndeshja ishte e fortë, ndërkohë që Shabaj nuk ia doli të kalonte në turin tjetër e kushtëzuar nga një dëmtim në gju gjatë ndeshjes. Gjithsesi, Shabaj është një sportistet me të ardhme të skuadrës kuqezi.

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL