#WhiteCard 2021 – Fushata ne kuder te Dita Nderkombetare e Sportit per Zhvillim dhe Paqe

2 Prill, 2021

📢 Ne kuader te 6 Prill, Dites Nderkombetare te Sportit per Zhvillim dhe Paqe, kemi kenaqesine tju ftojme te beheni pjese e fushates digjitale te @peaceandsport per vitin 2021 #WhiteCard

Kete vit, fushata konsiston ne percjelljen e nje mesazhi apo rrefimin shkurtimisht te historise sesi sporti ka permiresuar jeten tuaj.

✅Si mund te behesh pjese ?

1️⃣Vish uniformen dhe pozicionohu ne fushen e stervitjes.

2️⃣ Me ane te telefonit tend ose dikujt tjeter fillo te regjistrosh videon, ku dukesh ti dhe ambienti i stervitjes ( preferohet te besh nje levizje qe simbolizon sportin tend)

3️⃣Ngri kartonin e bardhe dhe jep mesazhin tend jo me shume se 1 minute ( max 59 sekonda)

4️⃣Na e dergo videon dhe postoje ne rrjete sociale duke perdorur tag 🏷 @olympicalbania  dhe hashtag #️⃣ #whitecard #olympicalbania #peaceandsport

✅Videot tuaja do te postohen edhe tek faqja jone

✅Ftohen te gjithe sportistet/trajneret/gjyqtaret te marrin pjese

Mezi po presim te degjojme historite tuaja.

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL