Të reja, 26 – 27 qershor

27 Qershor, 2022

Kevin Kupi fiton ndeshjen e parë në eleminatoret 1/16 me peshën 77kg në stilin Greko Romake kundër Slovenit Luka Gulimar me rezultatin 9-0, por në ndeshjen e dytë humbet me Serbinë me rezultatin 9-2.

Bajram Sina garon me peshën 60kg në stilin Greko Romake humbet me rezultatin 8-0 në ndeshjen e parë me mundesin nga Siria.

Gjetë Prenga garon me peshën 67 kg në stilin Greko Romake humbet në ndeshjen e parë me mundësin Egjyptian me rezultatin 8-0.

Zelimkhan Abakarov fiton ndeshjen e parë kualifikuese me peshën 65 kg në stilin e lire kunder Turkut Munir Recep Aktas me rezultatin 8-4.

Osman Hajdari fiton ndeshjen e parë kualifikuese me peshën 86 kg në stilin e lire kunder spanjollit Damin Iglesas Vilela me rezultatin 3-2.

Starton gara e Tenisit me Kristal Dule,e cila pësoi humbje kundër tenistes tunisiane Chiraz Bechri me rezultatin (1:6)(1:6).

Në garën e dyte të sportit të Tenisit Martin Muedini,pëson humbje kundër tenistit spanjoll Carlos Lopez Montagud me rezultatin (0:6)(0:6)

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL