Shqipëria kurorëzohet kampione e Kampionatit Evropian të FIBA U-18

1 Gusht, 2022

Shqipëria është kurorëzuar kampione e Kampionatit Evropian të FIBA U-18, Divizioni C, pasi mposhti Monakon 93-78, duke fituar medaljen e artë në këtë event.

Kuqezinjtë dominuan kundërshtarët në turneun që u zhvillua në San Marino, duke zënë vendin e parë dhe sjellë në Shqipëri medaljen e parë të artë, e cila mungonte prej vitit 2003.

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL