Shqipëria e volejbollit U-20 për meshkuj mund Kosovën në ndeshjen e parë të Kampionatit Ballkanik

6 Shtator, 2022

Shqipëria e volejbollit U-20 për meshkuj, mund Kosovën në ndeshjen e parë të grupit A, të Kampionatit Ballkanik.

Kuqezinjtë triumfuan në tre sete 25-22, 25-15, 25-15, përballë përfaqësueses së Kosovës, ndërkohë që dy skuadrat pritet të përballen me Turqinë.

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL