Lara Colturi, ylli i Shqipërisë në ski, shkëlqen garën e 8-të në Amerikën Latine

28 Gusht, 2022

Lara Colturi, ylli i Shqipërisë në ski, shkëlqen garën e 8-të në Amerikën Latine. Sportistja kuqezi, gjithashtu triumfon për herë të katërt në SAC (Kupa e Amerikës Latine).

Lara ka fituar në “GS”, duke thelluar edhe më shumë avantazhin me vendin e dytë.

Në Kili, Lara ka një tjetër garim për “SAC”, por kësaj here në disiplinën e “Sllallomit”.

Supertalenti, është vajza e një skiatoreje kampione e Italisë, por tani me qëllimin për të nderuar flamurin kuqezi në botën e skive.

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL