KOKSH solidarizohet me familjet e prekura nga tërmeti

27 Nëntor, 2019

Sot Shqipëria është në ditë zie kombëtare në respekt të viktimave që kanë humbur jetën nga tërmeti apokaliptik i 26 Nëntorit me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter.

Ekipet e emergjencës janë duke kërkuar ende nën rrënoja me shpresën për të gjetur të tjerë të mbijetuar. Deri më tani kanë humbur jetën të paktën 27 viktima ndërsa janë plagosu 650 oersona.

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar solidarizohet me të gjithë familjet e prekura nga lëkundjet sizmike të oreve të para të atij mëngjesi tragjik.

Me keqardhje dhe dhimbje ju shprehim ngushëllime familjarëve të viktimave ndërsa urojmë që numri i të shpëtuarëve nga rrënojat të jetë sa më i lartë.

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL