Gentiana Beqa shpallet Kampione Bote në Kampionatin Botëror të Fitness-it

21 Tetor, 2022

Sportistja shqiptare, Gentiana Beqa u shpall Kampione Bote në kategorinë “Wellnes” në Kampionatin Botëror të Fitness-it, të zhvilluar në Korenë e Jugut.

Në ceremoninë e medaljeve ishte i pranishëm edhe presidenti i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, z. Fidel Ylli, i cili pati nderin t’i jepte kupën kampiones së Botës.

Beqa do të garojë edhe në kategorinë “Wellness Fitness” -168 cm, ashtu si edhe në kategorinë “Over All”, për t’u shpallur kampione absolute.

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL