Erisa Brahimaj fiton medaljen e bronzit në “Kupën Europiane” në Slloveni

30 Tetor, 2022

Sportistja Erisa Brahimaj, e cila mbështetet me bursë olimpike nga KOKSH, bëri një tjetër paraqitje pozitive në xhudo, këtë herë në “Kupën Europiane” të zhvilluar në Koper të Sllovenisë, ku ajo fitoi medaljen e bronzit.

Xhudistja kuqezi, si fillim mposhti me “Wazari” gjermanen Santiago Santara Odalis, por në çerekfinale u mund nga polakja Maria Jesionek.

Në ri-peshkim, Brahimaj mundi me “Ippon” si italianen Erica Alessandro, ashtu edhe sllovenen Jevganija Gajic.

Për medaljen e bronzit ajo u ndesh me Vanessa Gerekzin nga Gjermania, me të cilën triumfoi po me “Ippon”, duke u renditur në vendin e tretë për peshën e saj.

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL