Erisa Brahimaj fiton medalje bronzi në “Kampionatin Ballkanik Junior U21”

2 Tetor, 2022

Erisa Brahimaj fiton medalje bronzi në “Kampionatin Ballkanik Junior U21”. Medalja e dytë për xhudisten tonë brenda këtij muaji, pasi në fillim të muajit shtator ajo shpallet Kampione e Ballkanit “Cadet”.

Brahimaj është njëra prej sportisteve që mbështet me bursë nga KOKSH.

Një meritë dhe vleresim maksimal shkon edhe për trajnerin, Shkurt Cullhaj, që po pregatit talente duke arritur t’i sjellë Shqipërisë medalje të rëndësishme në sportin e Xhudos.

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL