Ceremonia e pritjes së kampiones Gentiana Beqa

26 Tetor, 2022

Drejtuesit më të lartë të Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, presidenti z. Fidel Ylli, sekretari i përgjithshëm z. Gerti Shima dhe zv. ministri z. Endrit Hoxha, sekretari i Federatës së Bodybuilding, z. Rando Kukeli si dhe z. Marin Meksi, me ceremoni zyrtare pritën në aeroportin “Nënë Tereza” sportisten shqiptare znj. Gentiana Beqa, e cila pak ditë më parë u shpall Kampione Bote në kategori “Wellnes” gjatë Kampionatit Botëror të Fitnessit, që u zhvillua në Korenë e Jugut.

Beqa është një nga sportistet shqiptare që ka arritur të sjellë titullin botëror apo kontinental në Shqipëri.

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL