HyrjeKategoria

Blog

Presidenti i KOKSH, z. Fidel Ylli sëbashku me zëvendësministrin e Sportit, z. Endrit Hoxha dhe Sekretari i Përgjithshëm i KOKSH, z. Gerti Shima, ishin të ftuar specialë në darkën e organizuar nga Dr. Chungwon Choue, Presidenti i Federatës Botërore të Taekwondo, si dhe nga Presidenti Federatës Turke të Taekwondo, Prof. Dr. Metin ŞAHİN.

Medalja e parë për Shqipërinë në “Lojërat e Solidaritetit Islamik Konya 2021”. Mundësi Zelihmkan Abakarov fiton medaljen e argjentë në kategorinë 65 kg në përballje me kampionin Olimpik Aliyev. Momenti më emocionues ishte dorëzimi i medaljes nga Presidenti i KOKSH, z. Fidel Ylli me ftesë të Federatës Botërore të Mundjes.

Medalja e parë për Shqipërinë në “Lojërat e Solidaritetit Islamik Konya 2021”. Mundësi Zelihmkan Abakarov fiton medaljen e argjentë në kategorinë 65 kg në përballje me kampionin Olimpik Aliyev. Momenti më emocionues ishte dorëzimi i medaljes nga Presidenti i KOKSH, z. Fidel Ylli me ftesë të Federatës Botërore të Mundjes. Elisa Myrtollari mbyll garën e...

Kryeministri i Shqipërisë, z. Edi Rama me ftesë të Presidentit të Turqisë, z. Recep Tayyip Erdoğan ndodhet në Konya të Turqisë i pritur nga Ministri i Sporteve z. Mehmet Kasapoğlu, së bashku me Presidentin e KOKSH z. Fidel Ylli si dhe me Zëvendësministrin e Arsimit dhe Sportit për të mbështetur delegacionin Shqiptar në “Lojërat e...

Enisa Shabaj në Taekwondo fiton ndeshjen e parë në Lojërat e Solidaridetit Islamik. Shabaj e dominoi takimin dhe tani kërkon të kalojë edhe turin e dytë për t’iu afruar podiumit. Të pranishëm për të ndjekur garën e Taekwondo ishin Presidenti KOKSH z. Fidel Ylli, Sekretari i Përgjithshëm z. Gerti Shima dhe Zëvendësministri i Arsimit dhe...

Presidenti i KOKSH, z. Fidel Ylli dhe Zëvendësministër i Arsimit dhe Sportit, z. Endrit Hoxha në një takim me Dr. Mehmet Muharrem Kasapoglu, Ministër i Rinisë dhe Sportit të Republikës së Turqisë si dhe Kryetar i Lojërave të Solidaritetit Islamik “Konya 2021”, si dhe me përfaqësues të tjerë nga “Organizata e Bashkëpunimit Islamik”.

Elisa Myrtollari paraqitet mirë në atletikë, në 100 Metra. Sportistja shqiptare mori pjesë në kualifikueset e garave të shpejtësisë që po zhvillohen në Konya. Ndonëse bateria e saj ishte me pretendentet për medaljen e artë, Myrtollari u rendit e pesta, duke treguar se është një atlete me të ardhme.

Presidenti z.Fidel Ylli në një takim vllazëror me Dr. Mehmet Muharrem Kasapoglu, ministër i Rinisë dhe Sporteve të Republikës së Turqisë si dhe kryetari i “Lojërave të Solidaritetit Islamik Konya 2021”në mbrëmjen gala të mirseardhjes për hapjen Lojërave “Konya2021” Në këtë takim prezent ishte dhe ambasadori i Shqipërisë në AnkaraZ.Kastriot Robo.

Kejdi Kalaja e nis me fitore aventurën e tij dhe të Shqipërisë në “Lojërat e Solidaritetit Islamik”. Sportisti ynë që garon në “ping-pong” (ndeshjet teke), triumfoi në takimin e parë me rezultatin 3-1.Kalaja bëri të vetin setin 1 dhe 2 me shifrat: 11-8, 12-10 dhe humbi në të tretin 9-11. Fitoren e ndeshjes e vulosi...

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL