HyrjeKategoria

Blog

Medalja e parë e Arit për Shqipërinë në “Lojërat Mesdhetare Oran 2022”. Zelimkhan Abakarov trimfon në finalen e Sportit të Mundjes kundër egjyptianit Yehia Hafez me rezultatin 11:0. Islam Dudaev rrëmben medaljen e Bronzit në ndeshjen finale të Mundjes në disiplinen “stil i lirë” kundër algjerianit Abdelkader Ikkal, me rezultatin 8-0. Matvei Petrov kualifikohet për...

Kevin Kupi fiton ndeshjen e parë në eleminatoret 1/16 me peshën 77kg në stilin Greko Romake kundër Slovenit Luka Gulimar me rezultatin 9-0, por në ndeshjen e dytë humbet me Serbinë me rezultatin 9-2. Bajram Sina garon me peshën 60kg në stilin Greko Romake humbet me rezultatin 8-0 në ndeshjen e parë me mundesin nga...

Presidenti i KOKSH, z. Fidel Ylli zhvilloi një konferencë për shtyp lidhur me pjesëmarrjen e Shqipërisë në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”. Para mediave u prezantuan anetarët e Delegacionit Shqiptar për “Lojërat Mesdhetare ORAN 2022” me të cilët u nënshkruan kontratat e pjesëmarrjes. Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar ka marrë të gjitha masat organizative për eventin me...

Ekipi Shqiptar pjesëmarrës në Lojërat Mesdhetare “Tarragona 2018” do të jetë i përbërë si më poshtë: 14 sporte pjesëmarrëse 13 sporte individuale  (Atletike, Boks, Ciklizem, Hark, Judo, Karate, Mundje, Not, PingPong, Qitje, Rowing, Tenis, Taekwondo) 1 sport ekipor (dy ekipet e volejbollit M & F) 36 sportistë të sporteve individuale 24 sportistë ekipet e volejbollit...

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL