HyrjeKategoria

Blog

Shqipëria kthehet nga Lojërat e Solidaritetit Islamik “Konya 2021” me një argjend në mundje. Zelimkhan Abakarov përsëriti veten pas Lojërave Mesdhetare “Oran 2022”. Për fat të keq, mundësi tjetër Islam Dudaev nuk mundi të futej në zonën e podiumit. Përsa i përket sporteve të tjera, paraqitje pozitive në çiklizëm me Mikel Demirin, i pesti në...

Abdullah Backa në karate mbyll dhe garën e fundit në “Lojërat e Solidaritetit Islamik Konya 2021”, në peshën 60 kg. Për fat të keq nuk ia del të fitojë kundër algjerianit Anis Helassa Ayoub, një nga lojtarët më të fortë në Botë. Edhe pse u mundua shumë dhe beri nje paraqitje shumë të mirë, Backa...

Sofian Sarrag del i shtati në finalen e 800 metrave. Notari kuqezi garoi me më të mirët në Lojërat e Solidaritetit Islamik, duke e mbyllur garën me kohën 9:04.29. Disiplina 800 metra stil i lirë ishte disiplina e dytë më e gjatë e notit në “Konya 2021”. Dalvi Elezi përfundon garimin në gjysmefinalen e 100...

Xhudoja mbyll aventurën në “Konya 2021”. Erson Ramaj, i cili garoi në peshën 90 kg nuk kaloi dot raundin e dytë. Ramaj u mund me “ippon” nga iraniani Seyedmohammadreza. Dalvi Elezi garoi në 100 metra stil i lirë. Notari shqiptar u rendit i 5-ti në baterinë e tij me kohën 53.97 dhe arrin të kualifikohet...

Ylber Sefa renditet i 28-ti në Europianin e çiklizmit që u zhvillua në Mynih. Sefa, i cili është edhe fituesi i Rrethit Çiklistik të Shqipërisë, e mbylli garën me kohën 4:38:57, vetëm 8 sekonda nga vendi i parë. Olsian Velia dhe Marolino Hoxha, pjesë e skuadrës kuqezi bënë paraqitje pozitive në këtë eveniment, duke tentuar...

Sofian Sarrag renditet i pesti në finalen e 1500 metrave stil i lirë. Notari shqiptar u mundua që të hyjë në zonën e tre më të mirëve, por nuk ia doli të ngjitej në podium për t’i sjellë një tjetër medalje kuqezinjve. Sofian Sarrag mbyll konkurimin në 200m stil i lirë. Notari shqiptar në garë...

Paraqitje fantastike e Mikel Demirit në çiklizëm. Në garën e rrugës, Demiri u rendit i 5-ti nga 69 konkurentë. Sportisti kuqezi ishte protagonist i grupit të parë, duke dominuar dhe treguar veten në çdo moment të 125 kilometrave, por në sprintin final i shpëtoi medalja. Çiklisti tjetër, Brikel Barci nuk hyri dot në 20-shen e...

Peshëngritësja shqiptare Enkileda Carja i sjell Shqipërisë tre medalje bronzi nga kampionati Evropian i moshave që po zhvillohet në Raszym të Polonisë. Sportistja Carja, megjithëse e kishte eksperiencën e parë në garat ndërkombëtare, arriti të shkëlqente në pedanë, duke treguar se peshëngritja e Shqipërisë do të ketë vazhdimësi. Carja është anëtare e klubit sportiv Elbasani...

Islam Dudaev zhvillon një ndeshje të fortë ndaj azerbajxhanasit Mammadaliyev, por vendimet e gjyqtarisë e penalizuan kalimin e tij në gjysmëfinale. Me gjithë lojën e fortë, Dudaev u penalizua nga 4 faulle nga ana e kundërshtarit të cilët u konsideruan si të rregullt nga gjyqtarët, duke i pa-mundësuar mundësit tonë korrjen e fitores së rradhës....

BËHU NJË PARTNER OLIMPIK

RRETH KOKSH

logo-footer-widget-png-new22

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar njihet nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar që nga viti 1959. KOKSH përfaqëson vlerat Olimpike në Shqipëri dhe është ndërmjetësi kryesor me komitetet e tjera Olimpike.

Na ndiqni në mediat tona sociale:
#NOCAlbania #KOKSH #TeamAlbania

2022 © Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar  |  Powered by WEBART.AL